September 30, 2020, 9:26 am

КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР НАПРАВИЛ СООБРАЌАЈКА: За време на посетата на Калифорнија, канадскиот премиер Џастин Трудо учествувал во сообраќајка

Поврзано

(Видео) Хаотична прва дебата меѓу Трамп и Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден, синоќа ја имаа првата од трите...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата,...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во...
- Advertisement -

Канадскиот премиер Џастин Трудо бил дел од судир на неколку возила, меѓу кои и неговата службена придружба и обезбедувањето и еден полициски мотор. Повредено е едно лице.

Повредениот, полицаец, бил пренесен во болница. Од судирот, полицискиот мотор прелетал преку четири коловозни ленти на автопатот.

Според „Ивнинг Стандард“, полицаецот е полесно повреден и не е во животна опасност.

Сообраќајката се случила во сојузната држава Калифорнија, каде канадскиот премиер е во дводневна посета. Пред сообраќајката одржал говор во претседателската библиотека „Роналд Реган“.

1 коментар

Latest News

Индустријата колабира: Пaд од 9,1% на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава, во однос на август лани, бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари...

Златев: Обвинението кон мене е нарачано или од Заев или од Димовски

Новинарот Љупчо Златев во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека тој самиот е жртва на нарачано обвинение за...

Филипче ги убедува да останат на работа медицинските сестри од Инфективна што дадоа отказ

Утрово министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека имал средба со трите медицински сестри од Инфективна клиника кои поднесоа барање за отказ. Тој вели...

Oштeтeнитe од Еуростандард банка утре пред Собрание ќе протecтиpaaт

На 8 октомври ќе се одржи првото рочиште за стечајот на Еуростандард банка. Ова е дефинитивно откако скопска Апелација ја одби жалбата на должникот...

(Видео)Мирсад го иckpши телевизорот поради kopoната: Не можеше повеќе да слуша вести, ги иcпцу сите по список

Мирсад од Нови Шехер, БИХ, со токмак го искрши телевизорот. Додека го крши, Мирсад ја пцуе и короната и вестите, и се што му...

More Articles Like This