КАНАЛИЗАЦИЈА УШТЕ НЕМА: Градоначалничката на Арачиново, наместо да работи ги тера вработените на протести

Поврзано

СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Никој не знае колку чинат новите градски автобуси

Строго чувана тајна е цената на новите автобуси кои градоначалникот ги промовираше пред неколку дена. Ниту барањето за слободен...

ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ЕВН: Без струја утре делови од Аеродром и Карпош

Поради техничките зафати во електросистемот во Град Скопје, без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од општините...

ОД ПОНЕДЕЛНИК: Започнува летно сметање на работното време на паркинзите на „Градски паркинг“

Од понеделник 1 јуни 2020 година почнува летното сметање на работното време на сите јавни површини наменети за паркирање...

Миликие Халими ги повикува Арачиново да стане на нозе пред Владата за случајот со Алмир на 21-ви март.

Ги информираме сите граѓани на Општина Арачиново дека градоначалничката на општината Г-ѓа. Миликије Халими ги повикува на 21.03.2018 година да се приклучат на протестите пред Владата во Скопје за случајот Алмир, се вели во соопштението на општина Арачиново, пишува весникот Лајм.

„Сите оние кои сакаат да се приклучат на овој масовен протест, задутре во 11:30 часот да дојдат близина на општината од каде што ќе тргнува со два автобуса. Да не дозволиме убијците на Алмар слободно да се шетаат“, се вели во апелот на градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими.

Ајде да не дозволиме убиството на малиот Алмир да помине неказнето, приклучисе и ти за Алмир, пишува на официјалната фејсбук страна на градоначалничката на Арачиново, Миликие Халими.

 

Njoftojmë të gjithë qytetarët e Komunës së Haraçinës se Kryerarja e Komounës znj.Milikije Halimi bën thirrje që me datën…

Julkaissut LSDM Haraçinë – СДСМ Арачиново Maanantaina 19. maaliskuuta 2018

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести