КАНАЛ 5 И ТВ 1 ПАК СИ ГИ МЕРАТ: Казната за уредникот на Канал 5 повторно се претвори во натпреварување за рејтингот на телевизиите

Поврзано

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи...

Чулев од Струмица – Наредниот период ќе се гледаме често овде

Нашата држава и нашите граѓани заслужуваат носители на функции кои деноноќно ќе работат. Јас сум убеден во тоа и...

Редакција на 1ТВ објави видео снимка на која, според очевидци, се забележува дека директорот на Канал 5, Иван Мирчевски добива казна од полицијата.

-Иако, не може директно да се забележи дека станува збор за него, сепак тој ја потврдува информацијата, закануваќи дека ако се објави видеото ќе испрати тужба. Мирчевски за 1ТВ додаде дека возел со брзина од 70 километри на час, 20 километри над дозволената брзина и нема намера за прекршокот да уплати пари во државниот буџет. Наместо тоа ќе ја однесе возачката книшка да му пишат негативни 25 поени, објави телевизијата.

1ТВ пренесува дека по објавување на веста и видео снимката, Мирчевски повторно ја контактирал нивната редакција.

-Овојпат со променета изјава дека допрва ќе одлучи на кој од двата законски начини ќе ја подмири глобата, а не пропушти ниту можност, со доза цинизам, повторно да го нападне работењето на 1ТВ, пренесува 1ТВ.

Мирчевски им одговори дека треба да пренесат како што им кажал, не пропуштајќи да им објасни колкав рејтинг имаат како телевизија.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести