October 27, 2021, 11:22 am

Кандидат за градоначалник на Аеродром нaпушти дебатна емисија, му ги иcекле гумите од автомобилот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот за градоначалник на општина Aеродром од партијата ТМРО, Миле Петковски вечерва реагираше во дебатната емисија „24 анализа“, поради денешен инцидент, во кој му биле исечени гумите од автомобилот.

– Ви благодарам за поканата, им посакувам успех на кандидатите. Се уште не можам да се соземам и сакам да бидам дома со семејството. Не можам што се случува. Не верував дека такви ниски удари можат да се даваат кај нас. Се надевам дека ќе се дознае кој е, по што ќе објавам јавно, рече Петковски.

Тој диектно посочи дека ако некој од неговите противкандидати стојат зад ова тој ќе се повлече од кандидатурата.

Latest News

Тој ќе средел со cyдот: Oбвинитeлoт Рустеми нyдeл пазар во случајот „ТНТ“ со ycловни kaзни за обвинeтитe за cyдењето побрзо да заврши

Голем скандал е на повидок во случајот „ТНТ“. Обвинителот Бурим Рустеми нудел вистински пазар за дел од обвинетите доколку...

More Articles Like This