КАНДИДИРАН ЗА НОБЕЛ, А KAHИБAЛ: Мицкоски досега не видел човек кандидиран за Нобелова награда кој изјавил дека ќе „jaдe живи луѓe“

Поврзано

(Видео) Плажата во село Стeњe беше гордост, а сега е pyинa која ја покажува нecпосoбноcтa на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку...

Жителите се гнeвни на оваа нeчecнa влacт

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски заедно со носителот на листа во изборната единица...

Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку...

Не сум видел Нобеловец, ниту слушнал кој се претставува за миротворец, а јавно кажува дека ќе јаде живи луѓе и тепа луѓе што ќе го критикуваат него или неговото семејство за погрешните политики кои ги водат и пљачката која и ја прават на татковината. Не сум видел Нобеловец, а кој толку многу црнила направил за својата земја, истакна Мицкоски на денешната 27. годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека не видел Нобеловец до сега кој на видео се гледа таму пикнат во затемната и полузадимена канцеларија да бара мито од 200 илјади евра, и разработува шема како да се одвива авантата по принципот на Мирчо Свињарнико.

–И еве гледам деновиве, го пуштија еден нивен коалиционен партнер и еден поранешен амбасадор кој иако сега ректор меѓу луѓето е познат по неформалните разговори дека повеќе му одело како трговец со дипломатски недвижности, и овие тргнале по регионот да го промовират Заев во кандидат за нобелова награда. Значи спроведуваат операција со која сакаат да направат хуманизација на човек кој прави нехумани дела. Ова само ја потврдува пакоста која и ја прават на државата па тргнале Заев да го промовираат во миротворец.Не оди тоа така. Всушност имаме две слики, една розева пред камерите, разубавена со државните пари и тргувањето со влијание кои го прават владините структури, каде имаме лик како оној понизниот чирак од Македонските народни приказни кој има слух за се, подголтнува, попушта и мед му тече од устата, а втората е онаа реалната и се вика држава потоната во сиромаштија, криминал и корупција, истакна Мицкоски.

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести