КАПИТЕНОТ КИРЕ ЛАЗАРОВ, Е ВО РОДНИНСКА ВРСКА, СО ПОЗНАТА МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА!

  • January 15, 2019

Роднините и семјството не може да ги бираме, а кога станува збор за семејни односи секогаш треба да ги негуваме.

На македонската естрада меѓу јавните личности има роднини и семејни врски. За некои од нив можеби знаете, за некои можеби не.

Како што пренесува естрадниот магазин „Ексклузив“, најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров е во роднинска врска со Антониа Гиговска.

Кире победува на спортскиот терен, а Антониа учествуваше во „Пинкови ѕвездички“ каде доби многу пофалби за нејзиното пеење.

Кире и Антониа се далечни братучеди, пренесува естрадниот магазин Ексклузив.

Лазаров со своите колеги од репрезентацијата деновиве се наоѓа во Германија каде се игра Светското првенство во ракомет.

Претходно «
Следно »