КАРАКАМИШЕВА:ЗАЕДНО ДА ГО ПОБЕДИМЕ ОВА ЗЛО!

Поврзано

Повторно недоразбирање Пендаровски-Џафери: 3а ДУИ Собранието се уште не е конституирано

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека...

Граѓаните со реакција:Шеќеринска не смееше да си дозволи да не се појави на чествувањето на 3aгинатите на Карпалак

Срамота и непочитување, вака дел од граѓаните гледаат на потегот на министерката за одбрана Шеќеринска, која не се појави...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе...
- Advertisement -

Драги Македонци, она што можам со сигурност да го кажам после многу поминати конференции, формални и неформални средби и контакти со интелектуалци и граѓани надвор е дека луѓето не се воопшто запознаени со нашите маки и со реалната состојба во Македонија.

Нивните медиуми како и нашите селективно информираат и не ја даваат вистината на виделина.

Многумина се фрапирани од реалните факти и состојби кои им се презентирани од моја страна и се шокирани од нивното непознавање на состојбата со човековите права на Македонците.

Оттука, без да должам многу, замолувам да направиме еден заеднички и широк фронт на делување со сите загрижени Македонци кои живеат во Македонија и целата дијаспора и ЗАЕДНО ДА ГО ПОБЕДИМЕ ОВА ЗЛО!

И сега има таква иницијатива, им благодарам на сите ентузијасти кои навистина се трудат со целото срце и душа да помогнат во овие тешки моменти за државата, но мислам дека не е доволно.

Не сме доволно КООРДИНИРАНИ и ПРЕЦИЗНО ТАРГЕТИРАНИ.

Нека биде ова уште еден апел за поврзување НА СИТЕ РАСПОЛОЖЛИВИ МАКЕДОНСКИ КАПАЦИТЕТИ ВО СВЕТОТ!

КОГА АКО НЕ СЕГА!

Latest News

Мило Ѓукановиќ вмeшaн во aтeнтaтoт на новинарката од Малта бидејќи му ги иcтpaжyвaлa kpиминaлнитe вpckи?

Синот на Дафне Карауна Галиција, новинарката убиена пред речиси три години на Малта, Метју Караун Галиција денес ијзави дека...

Повторно недоразбирање Пендаровски-Џафери: 3а ДУИ Собранието се уште не е конституирано

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е констиуирано. Oд ДУИ...

Граѓаните со реакција:Шеќеринска не смееше да си дозволи да не се појави на чествувањето на 3aгинатите на Карпалак

Срамота и непочитување, вака дел од граѓаните гледаат на потегот на министерката за одбрана Шеќеринска, која не се појави да оддаде почит на загинатите...

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од невремето кое ја зафати цела...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

More Articles Like This