October 19, 2021, 4:30 pm

Каракамишева до Царовска: Ако сака и родител 10 нека напише, не прифаќам ништо друго освен мајка на моите деца

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Универзитетската професорка тања Каракамишева, на социјалните мрежи остро реагираше на воведувањето на термините родител 1 и родител 2 наместо мајка и татко. Каракамишева и порача на министерката за образование, Мила Царовска, дека не прифаќа ништо друго освен мајка.

„Не прифаќам да бидам НИШТО ДРУГО освен МАЈКА на моите деца. А ти @mila_carovska може да се напишеш и родител 10 ако сакаш!“, и порача Каракамишева на министерката Царовска.

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This