КАРАКАМИШЕВА: Занимавајте се вие со Нинџа и други пробисветови, во меѓувреме на здравје тоталитаризам!

Поврзано

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција...

Пробиштип со најголема излезност во штипскиот регион

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот...
- Advertisement -

Професорката Тања Каракамишева  обзнани дека власта се обидува да направи дефокусот на јавноста од клучните случувања со лажни сведоштва и изјави кои редовно се пренесуваат во провладините медиуми поврзани со предметите за екс функционерите на ВМРО-ДПМНЕ и настаните од 27 април.

Според неа сега се реализира идејата на Фрчковски постојните обвинители да се заменат со нови специјани под целосна контрола на власта, состојба во чиј прилог оди и прислушкувањето на обвинителите од ОЈО. Таа потенцира дека следно ќе се случи истото со судиите, по што ќе следува тотална партизација на правосудството кое ќе биде под целосна котнрола на СДСМ и ДУИ.

-Додека се занимаваме со изјави на Нинџи и други пробисветови, Министерството за правда бутка нов закон за СЈО.

Под притисок на СЈО чиј мандат истекува во 2019 година се реализира идејата на Фрчкоски постојните обвинители да се заменат со специјални кои ќе бидат под целосно нивна контрола.

Исто ќе биде и со судиите.

Во специјалните одделенија на судовите место ќе има само за СДС и ДУИ судии!

На здравје тоталитаризам, вели Каракамишева.

Latest News

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска...

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Пробиштип со најголема излезност во штипскиот регион

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Инцидeнт во Тетово, внатрешната контрола во МВР работи на расчистување

Во Министерството за внатрешни работи е пријавен инцидент што се случил попладнето во Тетово и по него постапува внатрешната контрола на МВР. -Денеска во 15:55...

More Articles Like This