August 8, 2020, 12:57 pm

КАРАКАМИШЕВА СО АПЕЛ ДО ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да расчистиме со предавниците!

Поврзано

Кapaкамишева: CДC и ce e мoжнo

Ако конститутивната седница на Собранието е завршена, како што велат од СДС, тогаш како Собранието се конституираше без избран...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја...
- Advertisement -

Професорката Тања Каракамишева од Мицкоски бара расчистување на планерите и извршителите на како што вели грозоморното дело врз Македонскиот народ. Професорката од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоки бара хируршки резови со математичка прецизност за проветрување во партијата.


-Г-дине Мицкоски, НАПРАВЕТЕ ИТНО расчистување на планерите и извршителите на ова грозоморно дело врз Македонскиот народ! Хируршки резови со математичка прецизност и големо проветрување во редовите на најголемата опозициска партија! Нема веќе лажење, нема веќе криење! НАРОДОТ ЗНАЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПАРТИЈАТА И КОЈ КОГО ПРЕДАЛ И КОЈ НА КОГО МУ БИЛ ИЗМЕЌАР! Ајде да расчитиме со предавниците, тоа го бараат МАКЕДОНЦИТЕ кои во овие тешки моменти чувствуваат дека се оставени сами на себе! ДА ГИ ЗБИЕМЕ РЕДОВИТЕ И ДА СЕ ПРЕБРОИМЕ ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА, пишува Каракамишева на Фејсбук.

Latest News

УХМР пoвтopнo пpeдyпpeдувa – Попладне останeтe дома, нeвpeмe доаѓа во Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен...

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото Карпалак пред точно 19 години...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

More Articles Like This