October 20, 2021, 9:06 pm

КАРАКАМИШЕВА СО ОСТРА РЕАКЦИЈА: Овој Договор е најгеноцидниот документ за Македонците во поновата историја

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред речиси два месеци, во селото Нивици, Преспа, беше потпишан Договорот за решавање на спорот со името со Грција, а од Владата на Република Македонија, неколкупати најавија дека со Договорот нема да се наруши македонскиот идентитет и јазик.

И покрај тоа, професорката Тања Каракамишева, остро реагираше на својот профил на Фејсбук, а според неа тој Договор е најгеноцидниот документ за Македонците во поновата историја.

-Хејтери и остали “бранители”, како што вам никој не ви пречи да зборувате и мислите што сакате за договорот, дека со него ви ја откриле Америка, така дозволете и ние да имаме право да изразиме став дека овој договор е НАЈГЕНОЦИДНИОТ ДОКУМЕНТ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА!- порача Каракамишева на својот профил.

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This