КАРАМБОЛ КАЈ КЛУЧКАТА ВО ХИПОДРОМ: Десет возила се судрила утринава кај клучката на излезот од Скопје!

Поврзано

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на...

Вкупно десет возила учествувале во сообраќајката која се случи утринава во близина на клучката Хиподром на излезот од Скопје, велат од МВР за „Фокус“. Во рок од дваесет минути, помеѓу 7.20 и 7.40 часот, се случиле пет судири. Повредени се четири лица, но нема потешко повредени.

Како што информираат од полицијата најпрво патничко моторно возило марка пежо се судрило со камион мерцедес. Потоа тојота се судрила со товарно возило, по што автомобил марка опел астра се излизгал и превртел на кров. Следел судир на шкода со автобус марка мерцедес, па сеат удрил во друг автобус, исто така марка мерцедес. На крај автомобил марка рено удрил во метална ограда.

Три лица од повредените биле префрлени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, а една жена била префрлена во ургентното одделение во клинички ценетар. Никој од нив не е во животозагрозувачка состојба. Повредените се на возраст помеѓу 39 и 62 години.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести