September 25, 2020, 5:04 pm

КАРОЛИНА ДОБИТНИК НА СТАТУЕТКА НА MAC: Нејзиниот настап беше импресивен на сцена!

Поврзано

(Видео) Кaкo дa нe и дaдe чoвeк пoпycт: Србинка цeлocнo гoлa излeглa oд aвтoмoбил и тpгнaлa дa кyпи лyбeницa, на пpoдaвaчoт живoтoт мy ce...

Видеото кое се појави на Твитер ги „запали“ социјалните мрежи во Србија. На снимката се гледа како девојка излегува од...

Полна месечина на 1ви октомври – време е за големо чистење на енергијата

Полна месечина се појавува на небото на 1 октомври овој пат во знакот Овен, но освен неа, доаѓа уште...

Бред Пит седми пат станува татко со 30 години помладата девојка? Анџелина Џоли пред нервен слом

Веќе некое време се шушка за врската на познатиот холивудски актер Бред Пит и младата германска манекенка Никол Потуралски,...
- Advertisement -

Штарк Арена во Белград вчеравечер беше местото каде се собраа најголемите музички ѕвезди од регионот, а меѓу нив се најде и нашата пејачка Каролина Гочева.

Каролина ја освои наградата за најдобра етно нумера, а за статуетката се пофали пред целиот регион.
Имено, токму наградената песна „Ти не дојде“ таа ја изведе на импресивната сцена која остава без зборови.
Оваа емотивна балада од последниот албум на Каролина „Извор“ беше селектирана како најдобра од својата категорија, а Гочева блесна облечена во модерна комбинација со француски шмек сочинета од светкав корсет и црни панталони.
Инаку, на сцената во најголемата белградска сала настапија: Тони Цетински, Жељко Јоксимовиќ, Јелена Розга, Ван Гог, Масимо Савиќ, Јелена Карлеуша и многу други.

Latest News

Избран новиот заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли

Обвинитeлот Арбер Исаку ќе биде заменик претседател на Советот на јавни oбвинитeли во следните две години. Одлука за избор...

Издaдено пpeдупрeдување за поројни дождови со град во делови од Западен Балkaн

Европскиот систем за пpeдупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде прeдупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и Западен Балкан, наведувајќи дека дел...

Тpaгeдија: Загина 20 годишно момче откако се пpeвртело со трактор

Загина 20 годишно момче од Љубаништа во нecреќа што се случи денеска во близина на патниот правец Отешево-Трпејца. Дознаваме дека тој со трактор се спуштал...

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и претепан пред својот дом во...

33 годишна жена нaпaднaла тинејџерка на паркингот на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка приjaвила во полиција дека доцна синоќа била физички нaпaдната на паркингот на Средно Водно. Според пријaвеното, нападот го извршилa 33-годишна жена со иницијали...

More Articles Like This