КАРПОШАНИ НАЈРАСПОЛОЖЕНИ ЗА ГЛАСАЊЕ: Сарај со едвај 16, 68 отсто

Поврзано

Кичеец повикан во полициска станица да даде изјава за снимките со Дака

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во...

Мизрахи од Шуто Оризари: Не треба да ви кажам за кого да гласате, Вие знаете сами

Ветуваа живот за сите, да ги потсетиме на 15 јули дека во сите спаѓаат и Ромите. Не треба да ви...

Детален преглед – По колку зaрaзeни со кoрoнaвиpyc има во секоја скопска општина?

Во Скопје со коронавирус од почетокот на пандемијата се заразиле 3208 граѓани, а во моментив се активни 2010. Активни случаи...

Најголема излезност до 17 часот на претседателските избори од скопските општини има во Карпош, каде што на гласање излегле 43,51 отсто од регистрираните избирачи.

Во Центар гласале 43,39 отсто, Аеродром 41,05 отсто, Кисела Вода 41,15 проценти, Ѓорче Петров 39,13 отсто, Гази Баба 36,75 отсто, Бутел 34,58 проценти, во Чаир излегле 24,55 отсто, во Шуто Оризари 16,98 проценти и во Сарај 16,68 проценти.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести