October 20, 2020, 3:36 pm

Катарина Ивановска денес се радува бескрајно: Има голем повод за славење

Поврзано

(Видео) Ce ce мoжe aкo ce caкa: Американски poк бeнд пpoнajдe нaчин кaкo дa пpaви cвиpки cpeдe пaндeмиja

Рок бендот The Flaming Lips од Оклахома пронајде начин како и во текот на пандемијата да одржува концерти и...

(Фото) Апсолутен хит: Торба од која можете да си турите вино

Овој производ веќе се појави во маркетите во Австралија, но исто така може да се купи и „online“. Поради...

(Видео) Жена тaнцyвa oд cpeќa пo ycпeшнo интepвjy зa paбoтa

За многимина, 2020 беше година исполнета со тешкотии и многу проблеми. Но, безбедносните камери неодамна ни ја покажаа среќата...
- Advertisement -

Македонската убавица, топ манекенката Катарина Ивановска во повеќе наврати не се штедела да сподели среќни моменти од незниот приватен живот. Посебно оние најубавите.

А еден таков сподели на Инстаграм. Нејзината ќеркичка Кира слави роденден. Тоа е прекрасно девојче со кристални очи, убавица како мајка и.

Нека ѝ е среќен роденденот!

За сега не можеме да кажеме на кого повеќе личи малата Кира, а веруваме дека таа допрва ќе го менува својот изглед, сеоак таа веќе е вистинска убавица па се надеваме дека од мама ќе го наследи и манекенскиот изглед, па во иднина ќе ја радува нашата земја со многу успеси и награди.

Latest News

Повpeдено едно лице во cyдир со возило на МВР

Во сообраќајка помеѓу полициски возило и патничко возило повpeдено е едно лице во Скопје. „На 19.10.2020 во 13.15 часот било...

Пykaње во Шутка: Три лица нaпaднaле тинејџер, па извадиле пиштoл и пykaле

На 19.10.2020 во 19:12 часот било пријaвено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А.М.(19) од Скопје, поради нeдоразбирање во сообраќајот, бил физички...

Хaос во Албанија: Посетата на Дендиас прeдизвика големи протecти и cyдири со полицијата

Шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас, кој допатува во посета на Тирана, беше пречекан со пpoтeст пред албанското Министертвото за Европа и надворешни работи. Пpoтестот,...

НАСА нajaви плaнoви зa пocтaвyвaњe нa интepнeт нa Мeceчинaтa

Минатата недела, вселенската агенција соопшти дека избрала 14 агенции за изработка на технологија за одржливи мисии до крајот на оваа декада. Меѓу компаниите се...

Лeгeндa: Бepберот Aли пpoдаде БMB X5 зa дa им кyпи xpaна нa глaднитe

Приказната на Февзи Али, Турчин што живее во Македонија, а работел во Виена, ги спојува трагедијата и среќата во едно. На овој човек животот...

More Articles Like This