КАТИЦА ОДЛУЧИ: Не ги дава Фатиме и Бубевски

  • August 19, 2019
  • Коментари

Специјалната јавна обвинителka, Катица Јанева донесе одлука, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски нема да бидат иззeeмени од случајот „Титаник 3“, како нејзини полномшници, пренесува Независен повикувајќи се на неофицијални извори од СЈО.

Претходно «
Следно »