КАТИЦА СИ ОТИДЕ НА КАФЕ СО СВОИТЕ: Пратениците на СДСМ и Катица „сркнаа“ кафенце во Собраниското бифе!

Поврзано

Баш на вакви средби можеби се кординирала злoyпотребата на СЈО во функција на СДСМ?

Богдан Илиевски или познат како Бетмен, се огласи на социјалните мрежи во врска со видеото снимено во домот на...

Cкaндaлозно однесување на оџа: И во црква ќе влеземе за народ за Заев да собереме

Господинот Заев, почитуваниот премиер, нема да го изгубиме, ќе го добиеме. Сега ќе цркам во микрофон народот да се...

Ќе го ypнaт ли јавниот предизборен пoткyп – Платежната картичка на владата на Уставен суд

Уставниот суд на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред се повеќе иницијативи за оценување...

Специјалната јавна обвинителка отворено ги покажува своите симпатии кон социјал-демократите. Во бифето на Собранието се дружи со нив и на кафе-пауза, покрај што и службено ги застапува нивните интереси.

katica-janeva-kafe-sdsm1-640x472

Ситуацијата не треба да чуди, бидејќи Јанева и инаку, како што е познато е во контакт исклучиво со членовите на највисокото раководство на СДСМ. Во Собранието се однесува како член на партијата и дел од нивната пратеничка група. На видео-материјалите кои се појавија низ медиумите може да се забележи дека таа прима инструкции од Шилегов и други пратеници од СДСМ, пишува порталот Старт.мк.

katica-janeva-kafe-sdsm-640x478

Се појасно станува дека СЈО како институција е формирано за да ги истурка интересите на СДСМ, како засилување поради очајните политики на партијата и немањето шанси за чесна победа на избори.

Катица Јанева не е специјален јавен обвинител, туку едноставно послушник на СДСМ ставен на измислена функција „да дели правда“.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести