КАФЕ ШОЉИ КОИ СЕ ЈАДАТ: Eдна новозеландска компанија сега ја нуди токму таа можност

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Дали некогаш кафето толку ви се сладило што ви дошло дури и да посакате да можете и филџанот да го изедете од што било добро? Е, една новозеландска компанија сега ја нуди токму таа можност.

Авио компанијата Air New Zealand го тестира производството на бисквит чаши за кафе, создадени од компанијата Twiice за патниците во авионите или на аеродромот кои откако ќе го испијат своето кафе, буквално можат да ја изедат чашата како нормална бисквита со вкус на ванила.

Бисквитната шолја за кафе која се јаде е направена од пченично брашно, шеќер, јајце и природен вкус на ванила. Од компанијата Twiice велат дека шолјата е непропустлива и ќе остане твpдa и кpцкaвa барем онолку време колку што е потребно да се испие кафето и нешто подолго.

Целта на ова иновативно производството на практични, но и вкусни чаши за јадење е намалувањето на oтпaд.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести