КАЈ ИЗЛЕЗЕ, КАЈ СЕ ИЗРЕЗИЛИ: Додека Заев лажеше дека немало откуп на грозјето, во позадина лозарите продаваа грозје!

Поврзано

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...

Медиумски бojкот за Зоран Заев ако не се извини на медиумите и новинарите

Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро го осудува јавниот настап на претседателот на СДСМ, кој на прес конференција етикетираше...

Бугарски компании без дозвола нудат осигypителни полиcи во земјава

Агенцијата за супервизија на осигурување апелира до граѓаните да внимаваат од кои друштва за осигурување купуваат полиси за осигурување,...
- Advertisement -

Ако некој се прашувал зошто кога СДСМ држи прес конференции тоа најчесто се салонски тип на собиранки, и ретко, речиси никогаш не излегуваат на терен меѓу граѓаните, тоа денес на најсликовит начин го објасни лидерот на партијата Зоран Заев

zajko_lozari

Имено, за време на неговата прес – конференција во Кавадарци на еден од откупните пунктови за грозје тој зборуваше за тоа како лозарите не можеле да ја продадат овогодинешната реколта, дека пунктовите не работеле, дека немало пари и слични неосновани обвинувања, и сето ова тој го кажува додека стои во близина на отворен пункт за откуп на грозје.

Јасно се гледа како во позадина, додека Заев лаже дека не работеле пунктовите и не се откупувало грозјето како најмалку тројца лозари додека траеше прес конференцијата го продадоа своето грозје, истоварајќи ги приколките полни со грозје.

Резил.

 

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во...

18 годишник од Тетово избодeн со нoж, yaпceно едно лице

На 04.08.2020 околу 23.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Жена-парк на ул.,,Борис Кидрич“ во Тетово дошло до вербална рaсправија која преминала...

Тpaгедија во Скопје, пронајдена мpтва жена, телото предадено на обдykција

На 04.08.2020 во 15.05 часот во СВР Скопје, од лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 12.40 часот во домот на ул.„Женевска“...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената на струјата. Тој за Канал 5,...

Зaпaлен автомобил во Скопје, од пожaрот зафатени уште две возила

На 05.08.2020 во 02.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг просторот од бул.„Партизански одреди“ со ул.„Есперанто“, во населба „Порта Влае“,...

More Articles Like This