January 19, 2021, 9:33 am

КАЈ ИЗЛЕЗЕ, КАЈ СЕ ИЗРЕЗИЛИ: Додека Заев лажеше дека немало откуп на грозјето, во позадина лозарите продаваа грозје!

Поврзано

Чива е реформата на образованието? Царовска пресреќна дека концепцијата ја пишувале странци а не таа

Министерката за образование и наука Мила Царовска во синоќешната дебатата на ТВ Клан рече дека за реформите во образованието...

Пpвитe вakцини кoи ќe пpиcтигнaт од Србија, ќе бидат за мeдицинcки пepcoнaл и хpoничнo 6oлнитe

Министерот за здравство Венко Филипче заедни со неговиот српски колега Златибор Лончар ги договараат техничките детали и точното време...

Kaнцepoгeни гacoви oд зaпaлeни гyми и плacтикa: Штипска фирма ги тpye гpaѓaнитe

Државниот инспекторат за животна средина извршила вонреден надзор врз „САНС-АГ“ увоз-извоз ДООЕЛ ШТИП на 17 декeмври минатата година по...
- Advertisement -

Ако некој се прашувал зошто кога СДСМ држи прес конференции тоа најчесто се салонски тип на собиранки, и ретко, речиси никогаш не излегуваат на терен меѓу граѓаните, тоа денес на најсликовит начин го објасни лидерот на партијата Зоран Заев

zajko_lozari

Имено, за време на неговата прес – конференција во Кавадарци на еден од откупните пунктови за грозје тој зборуваше за тоа како лозарите не можеле да ја продадат овогодинешната реколта, дека пунктовите не работеле, дека немало пари и слични неосновани обвинувања, и сето ова тој го кажува додека стои во близина на отворен пункт за откуп на грозје.

Јасно се гледа како во позадина, додека Заев лаже дека не работеле пунктовите и не се откупувало грозјето како најмалку тројца лозари додека траеше прес конференцијата го продадоа своето грозје, истоварајќи ги приколките полни со грозје.

Резил.

 

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Вучиќ за давањето вakцини нa Македонија: “Штo би вpeдeлo aкo ниe cмe здpaви, а coceдитe имaaт пpoблeми?”

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа,...

More Articles Like This