КЕЖАРОВСКИ НЕ Е ЗАДОВОЛЕН ОД СУДСКАТА ОДЛУКА: Исто како да ме оcудивте на доживотен 3атвоp

Поврзано

СДСМ КОНТРА СЗО: Во фунцкија на избори го загрозиja здравјето на сите граѓани, експертите предупредуваат, не треба да се брза со олабавувањето на мерките

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека земјитe кои прерано ги запреа рестрикциите за ширење на коронавирусот може да забележат...

СЕЛА БАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА КАМПАЊАТА НА ЗАЕВ: Вирусот им го сервираат на граѓаните

Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и...

КЛАСТЕР ВО ГЕВГЕЛИЈА: Во изолација 60 полицајци што биле на служба

Околу шеесетина полицајци што ја чуваат јужната граница на Македонија поради постојаната опасност од нов мигрантски бран од денес...

Oбвинителката Марија Ѓорѓевска денеска соопшти дека на обвинетите во случајот „Ликвидација“ нема да им се суди заради застареност на случајот. Еден од обвинетите во судскиот предмет, новинарот Томислав Кежаровски за оваа одлука истакнал дека е револтиран и разочаран бидејќи сакал да ја докаже својата невиност, пренесува Фокус.

Јас сакам шанса да докажам дека сум невин и судот да ме ослободи, односно да добијам ослободителна пресуда, а не поради застарување или примена на поблага законска одредба, судењето тука да запре. Го замолувам судот, да ги погледне доказите и да види дека никогаш не го открив идентитетот на заштитениот сведок и не го открив неговиот телефонски број. Барам шанса да ја докажам вистината, револтирано истакнал Кежаровски во судница.

Сега сум осуден по втор пат и тоа на доживотна казна затвор, бидејќи немам право да се жалам и да ја барам правдата. Ова значи дека се било залудно. Засекогаш ќе се закопа и полициската местенка на лажниот сведок во „Ореше“, додал тој.

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести