September 29, 2020, 8:25 pm

Кејти Пери е најплатената пејачка за 2018 година, еве колку тежи пејачката

Поврзано

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...
- Advertisement -

Кејти Пери е прва на топ 10 листата најплатени пејачки за 2018 година на „Форбс“, со што ја симна Бијонсе од престолот по тригодишна доминација.

Пери годинава заработила 83 милиони долари, од кои 20 милиони за своето учество во жирито на емисијата „Американски идол“, како и нешто над милион долари за секој настап.

На второто место на листата на „Форбс“, се најде Тејлор Свифт со 80 милиони долари заработка, најмногу поради албумот „Reputation“.

Трета е Бијонсе, со заработени 60 милиони долари, четврта – Пинк, со 52 милиони, а петта е Лејди Гага, која со својот филм „Ѕвездата е родена“, но и поради договорите со Версаче и МАК, на својата сметка има 50 милиони долари повеќе.

Натаму следат Џенифер Лопез (47 милиони долари), Ријана, ѕвездата од филмот „Осумтемина на Оушн“ (37 милиони долари), Хелена Фишер (32 милиони долари)… Селин Дион, која за настап во Лас Вегас наплаќа 500.000 долари, а за патување до Европа наплаќа двојно – еден милион, годинава заработила 31 милион долари и се најде на деветтото место.

На последното 10-то место е Бритни Спирс со заработка од 30 милиони долари

Latest News

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта на секојдневни нaпaди е тоа...

Мицкоски до Лупевска: Пpoблемот е што наместо да збориме за дебAkлот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ зaгуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што е клучно во државата е...

Во Македонија се случува политички peваншизам, тepoр и економски колaпc

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во своето гостување на Телевизија Сител во однос на спpoведувањето во зaтвoр на Гордана Јанкуловскаво зaтворoт Идризово истакна...

Мицкоски: Не се проблeм зakоните, суштината е како се прeминуваат зaконите

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за процесот на интеграција кој и следува на Република Македонија и...

More Articles Like This