Киев ја обвини Москва „хибpидната вojна“ пpoтив Украина

Поврзано

Украинската apмиja го гpaнaтиpaше Доњецк

Украинската армија ги гранатираше предградијата на Доњецк, изјави претставникот на самопрогласената Народна Република Донецк во Заедничкиот центар за контрола...

Нема вакцини од „пријателска Европа“: ЕУ нема да извезува вакцини додека не се исполнат потребите на унијата

Претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, предупреди денеска дека другите земји на ЕУ можат да го блокираат...

Рамноправност на дело: Платите на жените во ЕУ се за 14 отсто пониски од платите на мажите

Европската агенција за статистика објави дека бруто заработката на жените во ЕУ за еден час е во просек 14,1...
- Advertisement -

Украина денеска обвини неименувани руски Интернет мрежи за масовни напади врз украински веб-страници на безбедносниот и одбранбениот сектор, пренесува Ројтерс

Киев претходно ја обвини Москва за организирање на големи сајбер напади како дел од „хибридната војна“ против Украина, што Русија го негира, според британската агенција.

Latest News

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана...

More Articles Like This