Ким Кардашијан и семејството итно евакуирани поради пожар: „Молете се за нас“

Поврзано

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (38) поради голем покажар била присилена да се евакуира од својот дом во Калабасас во Калифорнија.

Пожарот брзо се проширил и заробил многу луѓе во куќите, автомобилите, дури и во подрумот на болниците, пишува Mirror.

Ким им се обрати на своите милиони пријатели на социјалните мрежи дека и било дозволено да се врати во домот само по неколку работи.

-Молите се за Калабасас, напиша Ким споделувајќи видео на кое се гледа пожарот.

Полицијата покренала евакуација за илјадници луѓе, а некои се извлечени од автомобилите и скривалиштата, пишуваат странските медиуми.

Ким јавно им се заблагодари на пожарникарите што ги ризикуваа своите животи за да ги спасат загрозените.

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести