Ким Кардашијан и семејството итно евакуирани поради пожар: „Молете се за нас“

  • November 9, 2018

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (38) поради голем покажар била присилена да се евакуира од својот дом во Калабасас во Калифорнија.

Пожарот брзо се проширил и заробил многу луѓе во куќите, автомобилите, дури и во подрумот на болниците, пишува Mirror.

Ким им се обрати на своите милиони пријатели на социјалните мрежи дека и било дозволено да се врати во домот само по неколку работи.

-Молите се за Калабасас, напиша Ким споделувајќи видео на кое се гледа пожарот.

Полицијата покренала евакуација за илјадници луѓе, а некои се извлечени од автомобилите и скривалиштата, пишуваат странските медиуми.

Ким јавно им се заблагодари на пожарникарите што ги ризикуваа своите животи за да ги спасат загрозените.

Претходно «
Следно »