Ким Kapдашијан и официјално е милијардepka, а еве од што најмногу зapaботува

Поврзано

(Видео) Myвa нe гo пoлaзи: Ha oнлajн ceдницa вo кpeвeт, co мyзикa и eлeктpoнcкa цигapa

Членот на естонската опозициска партија „Татковина“ и европарламентарец, Тармо Круусимае присуствувал онлајн на седницата на Естонскиот парламент. Бидејќи Тармо работел...

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика. Снимката што...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да...
- Advertisement -

Американската старлета Ким Кардашијан Вест и официјално стана милијардерка, објави „Форбс“.

„Форбс“ вчера ја објави годишната листа на светски милијардери, а за првпат на неа се најде и славната ријалити ѕвезда Ким Кардашијан. Тие исто така пишуваат како нејзините козметички компании „ККВ бјути“ и „Скимс“ ѝ помогнале да се најде на таа престижна листа.Ким ја покренала компанијата „ККВ бјути“ во 2017 година, а компанијата „Коти“ лани купила 20 отсто од уделот во нејзината козметичка линија според договор за кој се проценува дека тежи околу милијарда долари. „Форбс“ вели дека нејзиниот удел во компанијата сега вреди околу 500 милиони долари.

„Форбс“ наведува дека Ким има удел и во бројни други приватни компании и иако точните бројки не се објавени, изворот тврди дека старлетата „тежи“ вкупно повеќе од милијарда долари.

Кардашијан има и други инвестиции, вклучително и бројни недвижности, а исто така потпиша договор и со стриминг сервисот „Хулу“. Секако, не треба да се заборави дека повеќе од 213 милиони луѓе ја следат на Инстаграм.

Latest News

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

More Articles Like This