КИНЕЗИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД РУСКАТА САЛАМА: „Пробајте ја и нема да ја заборавите”

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Кинескиот лист „Сина“ објави пасус во кој до небо се фали руската салама, додека авторот на пасусот тврди дека „кога еднаш ќе пробаш од овој деликатес, никогаш нема да го заборавиш”.

Како што се наведува, Кина во својот асотртиман има мноштво од месни преработки, вклучувајќи и салами, меѓутоа ниедна не е „толку вкусна како руската”.

Према мислењето на авторот, кинеските салами се премногу „меснати”, додека руските имаат во себе повеќе масти и со самото тоа се далеку повкусни и попиканти.

Покрај тоа во кинеските салами проиведувачите ставаат премногу скроб, така да е многу тешко да се пронајдат „прави”.

Меѓутоа, руската салама е далеку „почиста”, нема толку многу зеленчук и скроб во себе, со самото тоа е и поквалитетна и повкусна.

„Русите далеку подобро се разбираат во месо отколку кинезите, со самото тоа и саламите им се далеку повкусни”, наведува авторот.

Заради тоа додава тој, кинезите кога патуваат во Русија, покрај стандардните сувенири и поклони секогаш со себе понесуваат пакување руска салама.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести