КИРАЦОВСКИ БИЛ „ПАЛИ-ЖАРИ“: Ниту едно вработување не поминува без негово одобрување

  • January 9, 2019

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, денеска пред новинарите сам си постави прашање, па потоа си одговори и искоментира:

„Мој предлог за нов координатор на пратеничката група е Јордан Митревски. И бидејќи е мој предлог и ќе биде“, рече Кирацовски, на заминување од прес конференцијата кога камерите беа исклучени.

Кирацовски е и пратеник и претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, и важи за влијателен човек во партијата.

Како што пренесува порталот „А1он“, според нивни информрации, ниту вработување или избор не минува без одобрување од Кирацовски.

Претходно «
Следно »