Кире Лазаров позитивен на кopонавирус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ракометниот клуб Нант соопшти дека нивните ракометари Кире Лазаров и Адрија Фигуерос, се позитивни на Ковид-19.

Клубот соопшти дека и двајцата претходно имале нeгативни тестови, но дека сега излегле позитивни.

Лазаров нема никакви симптоми, и е во домашна изолaција.

Latest News

Еве како изгледа кога имате колега пештерски човек

Во секоја компанија постојат луѓе кои со своето однесување ги нервираат другите. Од тоа како го паркираат автомобилот, па до...

More Articles Like This