Кисела Вода утре без вода

Поврзано

Во понеделник и вторник изменет сообраќаен рaжим во Скопје поради странска делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на...

(Фото) Внимавајте: Голем одpoн на патот кај Делчево

Голем одрон зафасти дел од патот кај Калиманци пред Делчево. Нема информација за повредени или евентуална штета. Се препорачува внимателно...

Поради дeфekт дел од Центар без вода од 08:30 часот до завршување со активностите

ЈП Водовод и канализација – Скопје ги известува корисниците на услугите дека како разултат на планирани работни активности за...
- Advertisement -

Без вода денеска ќе биде улица „Пушкинова“ во населба Кисела Вода, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на ул. „Пушкинова“ 4 во населба Кисела Вода и ќе трае до санирање на дефектот.

Latest News

Ретко невролошко нapyшување пријaвено како нecaкана рекција на вакцините АстраЗенека

Европскиот медицински регулатор објави дека испитува ретки случаи на нарушувања на нервниот систем кај луѓе кои примиле вакцина АстраЗенек,...

More Articles Like This