September 28, 2021, 12:15 pm

Клиент во „ВалиjaHт“ блокиpaше 20-тина возила на паркингот во Центар, избегната тепачка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Предмалку вистинска мешаница настана на паркингот зад клубот „Валијант“ во центарот на Скопје, откако еден возач кој заминал во клубот, својот џип со скопски таблички, го оставил среде улица, со запалени четири трепкачи, создавајќи зад себе колона од возила кои не можат да излезат од овој паркинг, дознава Слободен печат.

Нервозните возачи свиреле и излегувале од автомобилите во очекување да се појави набрзо дрскиот возач кој не се паркирал прописно со што блокирал 20-тина возила кои се обидувале безуспешно да излезат од овој паркинг кој е најскап во Општина Центар.

Откако после 20-тина минути се појавил несовесниот возач, избегната е тепачка со револтираните возачи кои чекале во редот да излезат надвор.

Повеќе на слободен печат. мк

Latest News

(Видео) Poдитeлитe oд пekoлoт: Млади мајка и татко од Македонија кoи живeaт вo Германија извpшyвaлe нeвидeнa тopтypa вpз нивнитe дeцa…

Маж и жена од Македонија се осудени од судот во Менхенгладбах, мал град во близина на Дизелдорф, бидејќи таткото...

More Articles Like This