September 26, 2020, 3:20 pm

КЛОП: Овој Шаќири не е нормален, им даде фантастичен гол на Јунајтед

Поврзано

Toлку од ракометната лига: Има премногу зapaзени

По појавувањето на голем број на позитивни случаи на Ковид -19 во тимовите, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги...

Се огласи Мурињо по победата над Шкендија

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја coвлада Шкендија со 3-1, но далеку...

Заврши натпреварот, Шкендија загyби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва зaгуби од Тотенхем со 1:3 на...
- Advertisement -

Фудбалерите на Ливерпул забележаа сигурна и уверлива победа над Манчестер Јунајтед синоќа во Мичиген со 4:1.

По натпреварот, Јирген Клоп беше и повеќе од задоволен од прикажаното, а го пофали и голот на Џердан Шаќири, кој веднаш по влегувањето, ја затресе мрежата на „ѓаволите“ со ножички.

„Голот беше фантастичен, тоа не е нормално кога сте само 4 дена во клубот, доколку се вклопите, ќе играте супер. Денеска добро им одеше на сите играчи цели 90 минути, иако теренот не беше баш лесен за двете екипи“.

„Шаќири е голем професионалец, тој уште при потпишувањето на договорот ми рече дека сака веднаш да дојде да тренира со екипата, јас го испратив на одмор пред да ни се приклучи по СП. Потоа тој се врати возбуден, затоа што овој дел од неговата кариера е навистина добар, има непроценливо искуство од Баерн, Интер и Стоук“, порача Клоп.

Клоп не навестува нови засилувања во клубот.

„Во овој момент, не гледам потреба за доведување на нов играч во тимот, но остануваат уште 12 дена до крајот на трансфер рокот, се може да се случи“.

Latest News

Пpонајдена црната кутија од пaднaтиот авион во Украина

По падот на вoeн авион во Украина со десетици зaгинaти, пронајдена е црната кутија. Вoeни експерти го истражуваат и...

Утре е тежок празник и строг пост

Утре е празникот на Воздвижение на чесниот kрст, во народот познат како Крстовден, кој се празнува во чест на наоѓањето на крстот врз кој...

СЗО изнece нajцpнo кopoнa-пpeдвидyвaњe дoceгa: Ќе имa 2 милиoни жpтви

Мерките за сузбивање на пандемијата мора да се усогласат во целиот свет. Бројот на починати од коронавирус во светот би можел да достигне два милиони...

Во нoeмвpи нoвa cтpaтeгиja зa peгиoнaлeн paзвoj

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски го отвори форумот на кој беа презентирани Студиите за економските карактеристики на планските региони, за регионалниот развој, како...

Во пocлeднитe дeceт години во Македонија е нaмaлeнa cmpтнocтa од кapдиoвacкyлapни зaбoлyвaњa

Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, денеска во Градскиот парк кај Школка го одбележаа Светскиот ден на срцето, кој секоја година се...

More Articles Like This