Клeткитe нa paк ymиpaaт зa 42 дeнa: Coкoт нa cлaвниoт лeкap излeкyвaл пoвeќe oд 45.000 лyѓe

Поврзано

Иcтpaжyвaњe: Зa физички нeaктивнитe, вepojaтнocтa дa пoчинaт oд Koвид-19 е пoгoлeмa

Меѓу луѓето што барем еднаш биле болни од Ковид-19, претходната физичка неактивност е поврзана со многу потешки симптоми и...

Зошто треба секој ден да јадете јагоди?

За многумина, јагодите се омилено пролетно овошје. Освен што се слатки и миризливи, јагодите се богати со влакна, витамин...

Имаат вроден имунитет од рaк: Научниците открија кој не зaболува од оваа страшна болecт

Истражувачите проценуваат дека 11 до 25 проценти од светската популација умира од рак. Слична статистика е типична за животните....
- Advertisement -

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе од 45.000 луѓе.

Рудолф Бројс од Австрија го посветил целиот свој живот на наоѓање на најдобар природен лек против ракот. Тој направил специјален сок, кој дал одлични резултати во лекувањето на оваа болест.

Според него, ракот може да преживее само со помош на протеини.

Поради тоа тој развил специјален пост во времетраење од 42. дена, при што се консумираат само чаеви и специјален сок од зеленчук, а главната состојка е цвекло. Во текот на овие 42. дена клетките на ракот гладуваат и умираат, додека здравјето на целиот организам се подобрува.

Сокот на Бројс се прави само од органски зеленчук. Сокот може да се прави дома од домашниот зеленчук.

Се состои од:

цвекло (55%), морков (20%), корен од целер (20%), компири (3%) и ротквичка (2%). Важно е да се напомене дека не би требало да с епретерува со сокот од цвекло, туку е потребно да се зема онолку колку што му е потребно на организмот, и колку што бара,за време на оваа терапија.

Цвеклото е веќе традиционален и добро познат лек за леукемија. Овој зеленчук содржи бетаин аминокиселина, која има антиканцерогени својства. Терапијата со цвекло, која вклучува дневно земање на цвекло или сирово рендано цвекло, има докажано позитивен ефект врз леукемијата и многу други видови на рак, како што било потврдено од илјадници луѓе.

Но, редовното конзумирање цвекло, исто така, помага против болести предизвикани од оксидативен стрес, а влакната што ги содржи цвеклото можат да ги намалат нивоата на холестерол во крвта до 40%. Цвеклото е исто така познат за нормализирање на крвниот притисок и помага да се задржи еластичноста на крвните садови. Цвеклото ги спречува и третира проширните вени, ако се консумираа секојдневно.Железото од цвеклото е моќно средство за чистење на телото од токсини и изградба на крв.

Поради оваа причина, цвеклото е ефикасно во лекувањето на многу болести предизвикани од токсини. Цвеклото особено треба да го консумираат бремените жени затоа што е богато со фолна киселина, што спречува многу болести кај новороденчињата.

Покрај тоа, сокот од цвекло ја поттикнува работата на црниот дроб и жолчката,а во комбинација со моркови, цвеклото е одличен лек за гихт, болести на бубрезите и жолчното кесе.

Но, нејзиниот терапевтски ефект не застанува таму, тоа неверојатно лекува и помага со главоболки, забоболка, дизентерија, болки во коските,кај кожни болести и менструалните тегоби.

Latest News

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

More Articles Like This