September 24, 2021, 8:16 pm

Коалиционите на 3aeв ќе нacтапуваат заедно за локалните избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Политичките партии ЛДП, ДОМ и Демократски сојуз заеднички ќе настапат на претстојните локални избори, што треба да се одржат кон крајот на годината, дознава Фокус.

Од партиите на Горан Милевски, Маја Морачанин и Павле Трајанов неофицијално велат дека ќе излезат со заеднички советнички листи, но и со заеднички кандидати за градоначалници во многу општини низ државата.

Паралелно со тоа, опозициската ВМРО-ДПМНЕ тврди дека преговара со парламентарни партии од мнозинството надвор од СДСМ и ДУИ за промена на власта, меѓутоа ДОМ, ЛДП и ДС негираат дека се или биле дел од такви разговори.

Latest News

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави...

More Articles Like This