August 11, 2020, 10:17 am

Ковачки до Вице Заев – Каде што има чaд има и oгaн, а деновиве покрај тебе има многу чaд

Поврзано

Македонија зaрaди нecпocoбноcтa на Заев е цpнa дyпкa во регионот и pизик за цела Европа во однос на ширење на кoрoнaвиpycот

Наместо справување со корона вирусот Заев и СДСМ само го лажат народот. Зоран Заев и владата предводена од СДСМ...

TPПЕНИЕ, СПACEHИЕ – му порача портпаролот на СДСМ на членството

Портпаролот на СДСМ, Коста Костадинов, повикува на трпение. „Трпение, спасение!“, напиша Костадинов вчера попладнето на својот фејсбук профил, откако без...

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Не ги претворајте училиштата во cмpтноcни kластери

Власта на СДСМ воопшто не се грижи за здравјето на учениците, наставниците и вработените во образованието. МОН и Комисијата...
- Advertisement -

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во најблиските кругови на власта и дека тие се доживуваат како нормални. Се прашувам колкав треба да му биде ангажманот на некој за да не му биде запалено возилото, реагира по денешната објавена аудио бомба кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

Народот вели дека каде што има чад има и оган, а деновиве покрај Вице Заев има премногу чад.

Обвинетиот Бојан Јовановски кажа дека торбата Луј Витон завршила кај Зоран и Вице Заеви, а сега слушаме и како Вице давал дозвола да се палат коли. (!!!)

Очигледно е дека колку повеќе пари имаш (а видовме дека сумите се милионски) толку повеќе имаш влијание и комоција за да издаваш наредби за уништување на имот на неистомислениците.

Ги повикувам органите на прогонот, веднаш да го испитаат случајот и да превземат соодветни законски мерки.

Не смееме да дозволиме да се претвориме во држава во која владеат законите на дивиот запад, туку мора да се однесуваме цивилизирано како што тоа се очекува од нас, од земја која мора да ги започне преговорите со ЕУ.

На 15 јули мораме да ставиме крај на Македонија потоната во криминал, корупција и рекет. Доаѓа време за одговорност. 15 јули е денот што треба да не’ обедини како ден кога сите заедно ставаме крај на криминалното владеење на Заеви, вели во својата објава Ковачки.

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали,…

Julkaissut Драган Ковачки Lauantaina 4. heinäkuuta 2020

Latest News

Уaпceнo младо момче – Пoлициjaтa пронашла мapихyaнa кај него

На 10.08.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Д.С.(22)...

(Фото) Kaко во kaфез, надpeaлни слики од Тајланд, еве како се одвива наставата

Надреалните фотографии од Тајланд покажуваат дека ученици одат во основно училиште, со маски, сместени во „кафези“ за социјално растојание, изработени од пластика и плексиглас. Тајландски...

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите да бидат и на албански,...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за задолжителна самоизолација и заминале на...

More Articles Like This