Ковачки до Вице Заев – Каде што има чaд има и oгaн, а деновиве покрај тебе има многу чaд

Поврзано

Пpeтceдaтeлoт Пендаровски на oнлajн кoнфepeнциja нa Aтлaнтcкиoт клyб нa Бугapија

Во Софија денеска се одржува конференцијата „Ние сме пред иднината: Подготовки за НАТО 2030“. На учесниците на форумот ќе...

Заев по изјавата на Седат Пекер треба да се повика на информативен разговор во cyд и да одговори за издадените 214 пасоши на нapkо...

„Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е...

„Македонија да добие датум за преговори со ЕУ, првин треба Заев да се тргне од преговарачката маса, тој ги создаде сите ппоблеми со кои...

„Овие промени кои што се случуваат во ВМРО-ДПМНЕ не се новина, веќе повеќе време во изминатиот период ние имаме...
- Advertisement -

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во најблиските кругови на власта и дека тие се доживуваат како нормални. Се прашувам колкав треба да му биде ангажманот на некој за да не му биде запалено возилото, реагира по денешната објавена аудио бомба кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

Народот вели дека каде што има чад има и оган, а деновиве покрај Вице Заев има премногу чад.

Обвинетиот Бојан Јовановски кажа дека торбата Луј Витон завршила кај Зоран и Вице Заеви, а сега слушаме и како Вице давал дозвола да се палат коли. (!!!)

Очигледно е дека колку повеќе пари имаш (а видовме дека сумите се милионски) толку повеќе имаш влијание и комоција за да издаваш наредби за уништување на имот на неистомислениците.

Ги повикувам органите на прогонот, веднаш да го испитаат случајот и да превземат соодветни законски мерки.

Не смееме да дозволиме да се претвориме во држава во која владеат законите на дивиот запад, туку мора да се однесуваме цивилизирано како што тоа се очекува од нас, од земја која мора да ги започне преговорите со ЕУ.

На 15 јули мораме да ставиме крај на Македонија потоната во криминал, корупција и рекет. Доаѓа време за одговорност. 15 јули е денот што треба да не’ обедини како ден кога сите заедно ставаме крај на криминалното владеење на Заеви, вели во својата објава Ковачки.

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали,…

Posted by Драган Ковачки on Saturday, July 4, 2020

Latest News

Пoплaднe пopoeн дoжд и гpмeжи, вeтep oд нaд 60км/ч

Локален пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер се очекува попладне особено во западните делови на државата. На повеќе...

More Articles Like This