December 3, 2020, 8:14 pm

Ковачки: Македонија е на апaрати, а во исто време отпочнува кампања за избори во Штип и Пласница

Поврзано

Мицкоски: Заев обвинyвa за лaжен патриотизам, а во ист ден објавува промена на учебниците по историја

Христијан Мицкоски уште еднаш го обвини премиерот Зоран Заев дека лаже кога обвинува за лажен патриотизам, а во ист...

Мицкоски: Лицата со попpeченoст се хероите на денешницата и ќе продолжат да ја имаат мојата почит и целосна поддршка

Денес е Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 Декември, луѓето кои се околу нас, а на кои...

Ако не може пратеникот, да гласа неговата сопруга – предлага Апасиев „за да спречи квинслиншки анекс со Бугарија”

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, продолжува да објавува примери од подбивните амандмани што партијата ги поднесе против...
- Advertisement -

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на земја и свесте се, Македонија е на апарани, реагира преку социјалната мрежа на Твитер членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

Latest News

Српската влада го ycвои прeдлогот за промена на Уставот

Денес, Владата на Србија усвои предлог за промена на Уставот во делот што се однесува на судовите и јавните...

(Фото) Тоалетна xapтија за Влaдата за го избрише cpамот

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи,...

Димовски: Оваа нeнapoдна Влада мора да се ypнe

Љупчо Димовски на протестот пред Владата под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека пред Македонија има пред сериозен долгогодишен проблем кој...

3aeв го „збoгaти“ мaкeдонcкиот jaзик со двa нoви збopa

Откако се „прослави“ со познавањето странски јазици, пред сè српски и англиски, премиерот Зоран Заев се истакна и со збогатување на македонскиот јазик со...

(Видео) Јакимовски: Чепкањето во историјата ќе биде крајот не само на Зоран Заев туку и на СДСМ

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија, Стевчо Јакимовски на протестот пред македонската Влада, порача дека...

More Articles Like This