January 17, 2021, 11:07 am

Ковид-19 во Франција „коси“ – починале нови 215 лица

Поврзано

Градоначалникот на Росоман позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Росоман Бранко Јанев е позитивен на вирусот Ковид-19. Тој информацијата ја објави на својот Фејсбук профил. Упати порака...

СЗО бара поocтри мерки во европските мерки

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика европските земји да сторат повеќе во спречување на ширењето на новиот сој на...

Кoвид-19 пронајден во сладолед во Кина, целата серија повлечена од продажба

Во Кина, коронавирусот е пронајден во еден вид сладолед, поради што целата серија е повлечена од продажба, соопшти тамошната...
- Advertisement -

Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале 215 лица, покажуваат податоците на Министерството за здравство.

Во Франција воспоставени се строги ограничувачки мерки за борба против коронавирусот, а бројот на нови и смртни случаи се намалува.

Од почетокот на пандемијата, повеќе од 2,1 милиони граѓани се заразени, а 48.732 починале,

Latest News

Симовски: На многумина нема да им се бендисуваат резултатите од пописот

Статистика ја регистрира реалноста, а не ја создава. Секогаш ќе има незадоволни, каков попис и да направите. Сигурен сум...

More Articles Like This