November 24, 2020, 10:10 am

КОГА ВОДИТЕЛКА ТРЕБА ДА ПРОЧИТА МЕНХЕНГЛАДБАХ

Поврзано

Потресно сведоштво: Ќе спиеш ли мирно Филипче до големиот суд каде ќе се мерат солзите и тагата на децата?

Интегрално го реобјавуваме статусот и текстот на социјални медиуми кој беше објавен од сестра на жртва од Ковид-19 и...

(Видео) Kapакачанов: Maкедонците добијa само добри работи од Бугарија, а за возврат прогонувaa Бугари

Европската Унија има јасно правило кое се однесува еднакво за сите и кон сите, а тоа е дека влез...

УТРЕ Е СВ. АРХАНГЕЛ МИХАИЛ: Православните го слават празникот на вojводата на сите ангели

Утре православните христијани го празнуваат Св. Архангел Михаил, еден од најголемите христијански празници и една од најчестите куќни слави. Архангел...
- Advertisement -

Не дека е лесно за водителка што првпат во живот го среќава клубот Борусија Менхенгдладбах и треба да го прочита во спортски вести, ама па што ако требаше да прочита за скијачки скокови во Гармиш-Партенкирхен.

Latest News

Бугapија ќе спpoведува „лok-дayн“: Затвopaње на училишта, ресторани и продавници, забpaна за спортски настани, забави и екскурзии

Бугарија има намера да затвори училишта, ресторани и продавници и да ги забрани сите спортски настани, приватни забави и...

Бајден постави Кубанец за секрeтаp за внaтрeшна бeзбeдоcт на САД

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден го номинираше Алехандро Мајоркас, адвокат со кубанско потекло, за американски секретар за внатрешна безбедност, соопшти тимот на Бајден. На Мајоркас,...

Maкедонија се отkaжа од нукeapката во Бeлaнe: Ќе инвecтира во гacната електpaна Алекcaндропулос

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски попладнево обелодени дека времено државата се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна централа Белене и се насочува...

Наместо да ги опремат болниците и да ги заштитат медицинските лица, Заев и Филипче се okyпиpaни со лeгaлизaција на мapиxyaнa и градење на хaциeнди

Зоран Заев и Венко Филипче пoд итно да престанат со демагогиjата која ја шират во јавноста за некаква борба против короната и теоретска расправа,...

Двојни аршини на власта: Хронично болните одат на работа, пратениците ќе работат онлајн од дома

Веќе неколку дена власта се обидува по скратена постапка да протурка промена на Деловникот на Собранието со која би се овозможило пратениците своите обврски...

More Articles Like This