August 9, 2020, 12:24 pm

КОГА НЕШТО САКАШ МНОГУ СИЛНО И ВЕРУВАШ,ТОА ЌЕ ДОЈДЕ,БОГ ЌЕ ТИ ГО ИСПРАТИ!

Поврзано

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го...

(Видео) Секоја чест: Автобус пaднaл во eзepo, а потоа се појавил тој

Тој само размислувал да ги спаси белите дробови за здивови. Во 1976. година, пливачот Шаварш Карапетијан со 23 години бил...
- Advertisement -

10 прекрасни мисли кои ќе ви помогнат да имате позитивен став во животот!
1. Најголемиот подарок кој може да го подарите на друго човечко суштество е вашата среќа и време.

2.Кога нешто силно го сакаш и очекуваш,не дозволувај повеќе да се насочуваш кон неговото отсуство отколу кон верата дека Бог може да ти помогне да го добиеш.

3.Ти си тој кој одлучува каков живот ќе живееш.И Бог ќе ти го даде-ќе ти ги испрати луѓето,местото и ситуациите за да го живееш животот кој го посакуваш.

4.Ако нешто силно сакаш во животот и силно веруваш тоа ќе дојде,Бог ќе ти го испрати.

5.Можеш да стигнеш до местото на кое си,до местото на кое сакаш да бидеш.Но за до целта,треба да престанеш да се жалиш на нештата кои не ти се допаѓаат на она место каде што се наоѓаш.

6.Кога ќе го промениш начинот на нештата на кој што гледаш во животот, нештата во животот ќе почнат да се менуваат.

7.Не е твоја работа да определуваш како ќе се случуваат работите,остави на Бог,твое е само да сакаш и да имаш силна верба дека Бог може да ти помогне.

8.Не се работи само за тоа да ги контролираш мислите.Треба да се научиш и да раководиш со нив.

9.Се случува да добиеш негативни мисли.Нопмално е.Но кога ќе почувствуваш дека се раѓаат негативни емоции,застани.Не дозволувај негативните мисли и емоции да те надвладеат.Почни да мислиш на она што правиш,да се чувствуваш доброи позитивно.

10.За да го промениш начинот на живот,мисли на тоа каков сакаш да биде, а не на тоа како е.
Имај силна вера и прави се што е добро и со добра цел,дај се од себе и остави го останатото на Бог.

Latest News

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија...

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци, возачите...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го изненадија регионот поради високите цени,...

More Articles Like This