September 22, 2020, 3:46 pm

КОГА ЅВЕЗДИТЕ ЌЕ СЕ НАРЕДАТ: Милијардерите се раѓаат во овие хороскопски знаци

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

Ако верувате во хороскопи (или барем сакате да ги читате за забава), знаете дека на одредени хороскопски знаци честопати им се даваат одредени карактеристики и начин на живот.

Компанијата Domain UK одлучи малку да ги измеша хороскопите и статистиката и да ги анализира датумите на раѓање на 250 најбогати луѓе на списокот на „Форбс“ за да види во кој знак најчесто се раѓаат милијардерите.

Ова се првите пет знаци, пренесува Business Insider.

3. Лав / Бик / Рак

20 од најбогатите луѓе се родени во знаците на Лав, Бик и Рак. Најбогатите Лавови ги вклучуваат бизнисмени Лери Елисон, Сергеј Брин, Шелдон Аделсон. Сопственикот на Фејсбук, Марк Цукерберг е роден во Бик и Елон Маск во Рак.

2. Риба

Во Риби се родени 22 милијардери од првите 250, меѓу кои и Мајкл Дел (основач на Dell), ко-основачот на Најк Фил Најт и медиумскиот магнат Руперт Мурдок.

1. Вага

На тронот на најбогатите се Вагите, кои се најмногубројни со 27 милијардери како што се дизајнерот Ралф Лорен, наследничка на синџирот Волмарт, Алис Волтон, шведскиот тајкун Стефан Персон …

Интересно е да се истакне дека најбогатите луѓе на светот, Џеф Безос (Јарец) и Бил Гејтс (Шкорпија), не се меѓу овие ликови, па ако не се идентификувате со списокот, не грижете се, сепак постои надеж.

На списокот на милијардери на овој начин на споредба се вклучени 16 Скорпии, по 15 во знакот на Близнаци и Овен, 12 во знакот Водолија, 11 Девици, осум Стрелци и ист толкав број во знакот на Јарец.

Latest News

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани,...

Заев ги објави имињата на замениците министри

Премиерот, Зоран Заев на седницата во Собранието на која се гласа за заменици-министри ги предложи следните кандидати: – Башким Хасани, за заменик на министерот кој...

Владата нecпремна за учебната година, иако ја одложи за цел месец

На помалку од една недела пред почетокот на учебната година многу прашања кои ги мачат родителите и децата и понатаму остануваат нeјасни. На многу...

TPAMП ДОАЃА ВО СРБИЈА: Гренел потврди дека Претседателот на САД доаѓа во Србија со неговата ќерка Иванка

SRBI, VIDEĆETE TRAMPA! GRENEL POTVRDIO: Tramp dolazi u Srbiju! EVO KAKO GA JE VUČIĆ UBEDIO! Специјалниот претставник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот помеѓу Белград...

Пронaјден мpтoв маж во стан со Скопје, тeлото пpeдадено на oбдykција

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пpијавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронaјден пoчинат И.А.(65) од Скопје,...

More Articles Like This