“КОГА ЌЕ ПОРАСНАМ И ЈАС ЌЕ БИДАМ РАКОМЕТАР”: Најубавата фотографија на ЕП

Поврзано

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

ПРАВИ ГИГАНТИ: Реал и Атлетико ќе им помагаат на семејствата пoгoдeни од Koвид-19

Шпанските гиганти Реал и Атлетико Мадрид ги здружија силите да започнат со собирање средства за да им помогнат на...

АГEНТOТ НА БЕЈЛ OТФPЛИ ВРАЌАЊЕ НА ВЕЛШАНЕЦОТ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА: “Како што секогаш велев, Герет е среќен во Мадрид”

Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, Џонатан Барнет изјави дека неговиот клиент нема намера да се врати...

Хрватската репрезентација ужива во огромната поддршка од своите фанови на трибините и во првиот дел и во главната фаза. Токму на крилата на навивачите засега сигурно чекори кон полуфиналето.

 

 

 

На дуелот против Австрија на трибините имаше околу 4.000 Хрвати, по триумфот ракометарите заедно со нив го славеа новиот триумф, покрај онаа заедничка фотографија со фановите, во центарот на вниманието се најде екс-вардарецот Игор Карачиќ.

Се упати кон трибината да го поздрави најмладиот негов фан.

 

🥰 Kad narastem, i ja ću biti 🤾🏻🤗

Julkaissut Hrvatski rukometni savez Perjantaina 17. tammikuuta 2020

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести