August 6, 2020, 10:37 am

КОГА ЌЕ ЈА СОГЛЕДАШ РЕАЛНОСТА, АМА ВЕЌЕ Е ДОЦНА: „Левица“ искористена за валканата кампања на СДС, а сега бојкотирана од нивните медиуми!

Поврзано

Арсовски им го плecна: Ако имаат мнозинство, нека објави СДСМ со кого се ќердосале

Гледам СДСМ и Заев викаат дека имале мнозинство, а пак од друга страна тоа не го потврдуваат другите политички...

Вељаноски до Пендаровски – Андов не беше cyдeн за тepоpизaм, иако го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот...

ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на Влада, но договор со ДУИ се уште нeмa

„ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство. Информации од непотврдени и непроверени извори нема да потврдуваме ниту да демантираме“...
- Advertisement -

Режимското поставување на владеењето на СДС, водено од нео-либералните постулати на моќта и капиталот без разлика на корумпираноста во сопствените редови многу брзо исплива на површина. Она што е евидентно е дека сите оние кои беа заведени од лажната пропаганда на СДС да работат против државата но и ВМРО-ДПМНЕ сега се соочуваат со уште поголема блокада, но и со бојкот при промоцијата на нивните идеи

Во гостувањето на „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија Здравко Савевски член на президумот на „Левица“ истакна дека во моментов во сега про-владините медиуми се води кампања за разнебитување на „Левица“ преку лажно информирање дека истата се распаѓа.

Савевски вели дека постојат одредени корумпирани политичари на кои им сметаат младите и интелегентни луѓе на новата власт.

https://www.youtube.com/watch?v=zjViBr4GAFE&feature=youtu.be

Тој додава и дека „Левица“ е соочена со медиумски бојкот, кој има илузија да создаде дека во партијата имало незадовослтво. Како што вели од сега веќе про-владините ТВ24 и Телма воопшто не известуваат за нивните активности, ги бојкотираат но и шират дезинформации.

Претходно истите овие медиуми ги користеа членовите на „Левица“ за пропаганда против ВМРО-ДПМНЕ.

https://www.youtube.com/watch?v=kziMvoMqBBU&feature=youtu.be

Според него, владината диктатура на СДС врз медиумите не придонесува кон демократизација и слобода на медиумите, особено не кога на исти емисии се покануваат луѓе кои имаат исти ставови, а тие нивни настапи се нарекуваат дебати.

https://www.youtube.com/watch?v=jm_BSlKvDoE&feature=youtu.be

8 КОМЕНТАРИ

Latest News

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен...

Првата дама Елизабета Ѓoргиевска во пурпурно виолетова креација на „Охридско Лето“

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се појави во долг лелеав...

Османи демантиpa: Нема договор ни со СДСМ, ни со ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во изјава за ТВ 21 ги демантира објавените информации на дел од албанските и македонски медиуми дека паднал договор...

Пoжap избyвнaл во штaлa во село Страчинци

Пожар избувнал ноќеска во три часот по полноќ во штала во село Страчинци во која имало еден тон сув тутун. Во неговото гаснење интервенирале седум...

Арсовски им го плecна: Ако имаат мнозинство, нека објави СДСМ со кого се ќердосале

Гледам СДСМ и Заев викаат дека имале мнозинство, а пак од друга страна тоа не го потврдуваат другите политички партии, напиша Димче Арсовски од...

More Articles Like This