КОИ СЕ МЛАДИТЕ ДАМИ ВО ДРУШТВО НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: На Велики Четврток, Заев и Филипче во кафеана во друштво на млади дами

Поврзано

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Србин не му дава цигара на „северџан“ во Америка

  Урнебесно видео кое ја насмеа цела Македонија, само со овие зборови може да се опише видеото кое го објави...

БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Вработените во "Македонски Шуми" сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов. Зоране,...

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче вечерва се забавуваат во една позната скопска кафеана во друштво на две млади дами – објави порталот „Лидер.мк

На фотографијата до која стигна Лидер, претседателот на владата и министерот се фотографирани со младите девојки кои се во нивно друштво. Идентитетот на девојките ни е непознат, но, како што неофицијално дознаваме едната од нив е познат кадар на СДММ – пишуваат од Лидер.

Во досегашната политичка пракса, реткост е премиерите да се забавуваат по кафеани. Инаку за неколку часа е велики петок, најстрог празник во христијството во кој е предвиден строг пост и време со семејството.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести