КОИ СЕ МЛАДИТЕ ДАМИ ВО ДРУШТВО НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: На Велики Четврток, Заев и Филипче во кафеана во друштво на млади дами

  • April 5, 2018

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче вечерва се забавуваат во една позната скопска кафеана во друштво на две млади дами – објави порталот „Лидер.мк

На фотографијата до која стигна Лидер, претседателот на владата и министерот се фотографирани со младите девојки кои се во нивно друштво. Идентитетот на девојките ни е непознат, но, како што неофицијално дознаваме едната од нив е познат кадар на СДММ – пишуваат од Лидер.

Во досегашната политичка пракса, реткост е премиерите да се забавуваат по кафеани. Инаку за неколку часа е велики петок, најстрог празник во христијството во кој е предвиден строг пост и време со семејството.

Претходно «
Следно »