Кои се најзлобните личности во хороскопот?

Поврзано

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овните ќе се збогуваат со лoшoтo расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите...

ЌЕ ЈА ОСМИСЛАТ СОВРШЕНАТА ОДMAЗДА: Овие хороскопски знаци не чекаат кармата да го направи своето

Тие не дозволуваат оној кој ќе ги повpeди да помине неkaзнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Погледнете што велат ѕвездите за денес

Овен Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви...

Ова се трите најзлобни личности во астрологијата.

Шкорпија

Луѓето родени во овој знак се особено себични, но и умислени. Тие се и затоа на првото место најзлобни личности. Ним не може да им се верува, постојано се трудат да ги манипулараат другите, а тоа често се случува и без потреба. Едноставно за да им биде ним интересно. Ако ги игнорирате, тешко ќе преминат преку тоа и ќе се обидат да ви го загорчат животот.

Близнаци

Иако на прв поглед делуваат како навистина забавно друштво, тие всушност не се, ако добро ги проучите. Едно ви зборуваат во лице, а сосема друго позади грб. Никогаш не се искрени и ќе ви го кажат само тоа што сакате да го слушнете. Одмаздољубиви се, но за разлика од Шкорпиите немаат долго памтење.

Јарец

Со луѓето родени во овој знак тешко дека ќе знаете на што сте. Тие сакаат да ги имаат сите нешта под контрола и се прилично студени личности. Никогаш не ги покажуваат своите чувства и кога ќе ги запознаете долго ќе мислите дека воопшто не им се допаѓате. Кога не се расположени, подобро да не сте во нивна близина. Освен тоа, склони се кон нагли промени во расположението.

Актуелно

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на...

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За околу 10 отсто се предвидува...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што...

РАБОТАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Коронавирусот во Македонија зеде 4 нови жртви

Во последните 24 часа регистрирани се 52 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава. Резултатот е добиен по изработени 661 тест. Распоред по градови: Скопје...

Повеќе вести