October 26, 2020, 10:45 pm

Колинда за руски магазин се фотографираше со пушка и фудбалска топка

Поврзано

Црна Гора: 97 ученици и 92 наставници зapaзени со kopонавирус, во изолaциja 558 ученици и 89 наставници

Во Црна Гора, 97 ученици и 92 наставници во основните и средните училишта се заразени со koронавирус, поради што...

Во Србија 341 нoвoзapaзeн и eдeн пoчинaт oд Koвид-19

Во последните 24 часа во Србија на коронавирус се тестирани 6.503 лица, од кои позитивни биле 341, а едно...

(Видео) Го oднecoa кaкo кyфep: Инцидeнт вo нajгoлeмиoт тpгoвcки цeнтap вo Загреб

Купувачите во најголемиот шопинг центар во Загреб, Арена биле изненадени од полициска акција за апсење осомничен баран за изнуда. Шестмина...
- Advertisement -

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, беше во центарот на вниманието на Светското фудбалско првенство во Русија поради своето однесување, па новинарите од магазинот „Мари Клер“ одлучија да ја интервјуираат.

За фотографиите ангажираа италијански стилист кој од Загреб пристигна со повеќе облека од познати светски брендови, но и покрај тоа, Грабар-Китаровиќ инсистираше да носи креации на домашни дизајнери, што ги воодушеви уредниците на магазинот, пишува „Глорија“.
Таа за магазинот открила дека секојдневно вежба, а резултатите ги покажала и на фото-сесијата каде демонстрирала како ракува со пушка и со фудбалска топка, коментира Нет.хр

https://www.instagram.com/p/Bn8iG3UBI8t/?taken-by=vrsaljkoclub

 

Latest News

Како да го продолжите траењето на бaтеријата на паметните телефони

Корисниците на паметни телефони често се жалaт дека нивната батерија трае пократко отколку кога ја купиле, дека некои апликации...

Меркел пpeдупредува: Гермaнија е на работ на гyбeње кoнтролa над пaндeмијaта

Канцеларката Ангела Меркел прeдупреди дека Германија е на работ на губeње на kонтрола над пaндемијата на koронавирусот. Овие зборови Меркел ги изговорила на потесниот состанок...

Kopонавирусот стави клуч на пaбовите и кaфулињата во делови од Велика Британија

Велика Британија денеска регистрира 20.890 нови случаи на kopонавирус и 102 смртни случаи, покажуваат официјалните податоци. Бројот на нови случаи се зголеми во споредба со...

Откриено како Сорос работи пpoтив победата на Трамп на претседателските избори

Американскиот берзански шпекулант Џорџ Сорос не сака да го остави исходот на претседателските избори во САД на 3 ноември на случајноста. За време на...

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата: “На оној на кого му...

More Articles Like This