Колинда навива за Ѓоковиќ (ФОТО)

  • July 14, 2018

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ му даде поддршка на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој го игра полуфиналниот натпревар на Вимблдон против Рафаел Надал.

Таа на својот Фејбук профил објави фотографија со Ѓоковиќ.

-Новак Ѓоковиќ, голем човек и спортист, од срце му покасувам влез во финалето на Вимблдон. Чест ми е што имав прилика да го запознаам лично во нашиот Умаг, напиша таа под фотографијата.

Ѓоковиќ и даде поддршка на фудбалската репрезентација на Хрватска која во недела го игра финалето на Светското првенство против Франција.

Novaku Đokoviću, velikom čovjeku i sportašu, od srca želim ulazak u finale Wimbledona. Čast mi je da sam ga imala prigodu osobno upoznati u našem Umagu.

Posted by Kolinda Grabar-Kitarović on Friday, 13 July 2018

Претходно «
Следно »