January 25, 2021, 7:45 am

КОЛИНДА ПРОГОВОРИ НА РУСКИ: Еве каква порака им испрати на Русите

Поврзано

Конте зapaбoти цpвeн кapтон: Тренерот на “Интер” ce иcклyчи и му yпaти “coчни збopoви” кoн cyдиjaтa

Интер не успеа да го победи Удинезе и не го искористи најдобро поразот на Милан од Аталанта, а на...

Никако да им тргне: Ракометарите претрпеа уште еден поpaз

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз во главната фаза на Светското првенство, откако попладнево загуби убедливо од Русија...

Бpaвo мajcтоpe: Роналдо cтaнa нajдoбap cтpeлeц вo иcтopиjaтa нa фyдбaлoт

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо синоќа постигна гол против Наполи (2:0) во Суперкупот на Италија. Овој погодок беше 760....
- Advertisement -

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, утрово тргнала за Русија каде од 15 часот ќе го проследи финалето на Светското првенство помеѓу Франција и Хрватска.

Таа од авионот го најавила денешното финале и им се заблагодарила на домаќините за гостопримството.

https://rumble.com/v5zgw5-kolinda-na-ruskom-najavila-finale.html

Latest News

Дневен xopockoп за понеделник (25. јануари 2021)

ОВЕН Работа: Ве интересира друга работа. Пробувате преку фамилијарни врски да најдете нова работа. Љубов: Брачниот однос е стабилен, без оглед...

More Articles Like This