Колку е точна ковид статистиката? Поради софтверска грeшкa во Тетово не биле евидентирани cмpтните случаи од последните десет дена

Поврзано

Шпанска „Марка“ за Македонија на Европско: „Наследници на Филип Втори и Александар Велики“

Шпанскиот спортски весник „Марка“ ги претстави најдобрите македонски фудбалери како „наследници на Филип Втори и на Александар Велики“ и...

Maкедонија повтopно излeгува на улица: Cлобода за ycтавобpaнителите, Hикoгaш Ceверна – Caмо Maкедонија, oвa e пpoглacoт и пpичинитe

ЈАВЕН АПЕЛ ЗА МАСОВЕН СЕМАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ПРОТЕСТ НА 29 МАЈ! Почитувани браќа и сестри Македонци по род и државјанство, од...

Во Maкедонија се тpaнспopтира apмиcкиот офицep cycпeктeн нa jyжно-афpикaнcката мyтациja

55-годишниот македонски војник позитивен на Ковид-19 и сомнителен на јужноафриканскиот сој, веќе е на пат од Африка кон Македонија...
- Advertisement -

Рекордните 11 починати лица од ковид-19 на тетовското подрачје не се само во еден ден, појаснуваат од ковид центарот при Клиничка болница Тетово за денешните статистички податоци објавени од Министерството за здравство. Според Министерството за здравство, од 21 починато лице, 11 биле од тетовскиот регион на возраст од 56 до 77 години.

– Станува збор за софтверска грешка поради која не се евидентирани смртни случаи од 15 јануари до вчерашниот ден и пренос на податоци. За изминатите 24 часа, односно од 12 часот во неделата до 12 часот вчера, починаа три лица, информира Гзим Нуредини, координатор во ковид-центарот.

Со овие 11 смртни случаи, во тетовскиот регион сега се регистрирани вкупно 204 починати лица кои од почетокот на пандемијата, бележи статистиката на Институтот за јавно здравје. Во моментот во тетовско има 326 активни случаи.

Latest News

Силeн зeмјотpec од 4.7 степени ја пoгoди Грција

Силен потрес вечерва ја потресе Грција. Земјотресот според сервисот ЕМСЦ, бил на 14км југозападно од Костур, Грција на длабочина од...

More Articles Like This