КОЛКУ МИЛИЈАРДИ ЛУЃЕ ЈА ПРИЗНАВААТ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ: Само 1/7 од светската популација не нарекува ФИРОМ

Поврзано

Сафет Бишевац позитивен на кopoна виpyc

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот. Во...

Проблемите во текстилниот сектор доправа доаѓаат

Поради новите случаи на коронавирусот, една пробиштипска конфекција од вчера е затворена, а работниците се испратени на колективен годишен...

Дали Вице даде пас и за Мисајловски Кендо?

Новата аудио бомба објавена на социјалните мрежи открива ново светло за односите во македонското подземје. Може да се чуе...

Над шест милијарди луѓе на светот живеат во земји кои што ја признале земјава како Република Македонија.

Документ објавен од движењето #бојкотирам покажува дека вкупно 6, 413,228,000 луѓе живеат во четириесетина земји чии што влади ја признале Македонија под уставно име или и се обраќаат на земјава со Република Македонија во билатерлните односи.

Вкупно на светот има 7,5 милијарди луѓе што значи дека земјите кои не признаваат како ФИРОМ имаат 1,1 милијарда жители или нешто помалку од 1/7 од светското население.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести