December 6, 2021, 6:17 am

Колумна на Мирка Велиновска: Луѓе и глyвци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Овој текст им го посветувам на ,,револуционерите,, од шарената куртон СДСС-соросоидно – УЧКаста ГМО бројлерска оргија организирана од цијашот Џес Бејли кои се каеле, демек.
И баш ме интересиеа дали си обезбедија два сведоци со кои ќе докажат пред идната македонска историја дека не биле ,,онаквуени,, ами достоинствено ,,стрелани,, додека доброволно издрогирани еуфорично ја силуваа државата Република Македонија и македонскиот нормален народ.

Колку да си знаат оти лејки служат само за леење. Како такви, црпки, што дробеле – ќе си сркаат, што сееле – ќе жнеат. Така било, така е и така ќе биде за вечни времиња!

Добродојдовме во 2021 година за која се најавува големиот нов светски РИСЕТ. Демек, нов почеток со нов светски поредок заснован на четврта индустриска револуција по која никој ќе немал ништо, а сепак ќе бидел среќен и кој фактички ќе ти бил џиновски чекор назад во минатото, ама со намера тоа што било, да се прешминка во поубаво, подопадливо, поцицлесто и помладо и понапредно. Демек БИЛД БЕК БЕТЕР! Бог да чува од бетер! излезе работава.

Јааа! Штом почна ова лудачко курдисување на часовниците наназад, а со цел да сме оделе напред во ,,новата,, четврта ,,револуција,, и јас си се спремив. Ќе ве сретнам со научникот Џон Калхун, голем експерименталист и воедно циник кој од 1964 до 1973 г. се занимаваше со дизајнот на еволуцијата ама низ очите на рецолуционерист. ,,Феноменот,, го следеше преку експеримент со глувци кој како научен труд го нарече КВАДРАТ НА СМРТТА НА ГЛУВЧЕШКАТА ПОПУЛАЦИЈА. Во 1973 година, американскиов научник одржа говор во Медицинското друштво на Велика Британија во врска со својот десетгодишен експеримент кој е значаен за она што се случува во светот сега. Тоа е обидот за отчовечување на човековиот вид, односно негова деконструкција преку уништување на јазиците, празнење на симболите од суштина, бришење или ретуширање на историјата, рушење на традициите, културите, секомпонирање на идентитетите (индивидуални и колективни) уништување на социјалната карактеристика на човекот кој живее во заедници и сл. Вели:
..Ќе зборувам за глувци, но се однесува на луѓето, на здравјето, на животот и неговата еволуција.Загрозувањето на животот и еволуцијата се две умирања: Смрт на духот и смрт на телото. Еволуција во смисла на античката мудрост е дозвола за пристап до дрвото на живот. Ова не враќа кон првиот бел коњ на Апокалипсата кој со својот јавач се спрема да ги победи силите што му се закануваат на духот со смрт. ,,На оној кој ќе победи ќе му дозволам да јаде од дрвото на живот а кое е во Рајот на Господ,,. Лисијата на дрвото се за да ги лечат народите. ,,Ова не води до четвртиот коњ и неговиот јавач смртта и следбениците негови. Тие добија моќ над четвртина од земјата, за да убиваат со меч и со глад и со болести и со диви ѕверови на земјата. Оваа втора смрт постепено стана преовладувачки концепт во модерната медицина. И сеуште нема ништо во историјата на медицината ни во принципите на Хипократовата заклетва што забранува медицината да биде еднакво загрижена за лечењето на духот на нациите исто колку што се занимава со лечењето на телото,,.
Цинизмот на овој голем научник е во наодите од експериментирањето со глувци во квадратот на смртта. Имено, докажа дека ако една заедница (популација или вид) присилно ја држиш во долга изолација, ја изложуваш на лоши услови (глад, жед) и го одземаш и намалуваш животниот простор, и ја менуваш социјалната еволуциска матрица, таа прво станува бесна, агресивна, крволочна, па влегува во хистерија по што почнува да венее, паѓа во депресија, па апатија се до таму што престануваат да и функционираат нагоните за опстанок. Односно, на крајот тие што остануваат биолошки живи ја губат моќта да се оплодуваат.

Е па тоа е она што го гледаме и живееме денес, а ни се продава како флоскула НОВА НОРМАЛНОСТ. Во последната деценија од 20-ит век, елитни деген-идиоти како шведот Карл Билт и британецот Џонатан Ејл ова го нарекуваа НОВИ ФАКТИ НА ТЕРЕНОТ. Со нас драги мои се експериментира долго време Од 1933 па наваму речиси непрестано. Ние сме глувци во големата фашистичка лабораторија на следбениците на Јозеф Менгеле. Не вратија во минатото на смртоносните конц логори на Третиот Рајх уште во 2011 и 2012 година кога ,,специјалниот,, нобеловец Барак Обама почна во ,,демократска,, и ,,цивилизирана,, Америка да отвора, божем да вежба, логори за прифат на луѓе загрозени од масовни природни катастрофи, па да затвора луѓе кои неовластено собирале и користеле дождовна вода (дождот го прогласи за државна своина) а на крај, пред да му заврши мандатот, со декрет прогласи почеток на чипирање (поткожно жигосување) на Американците кое требало да заврши до крајот на 2017 година. Да не заборавиме, патем, со заеднички усилби на ЕУ и САД естаблишментот во тајност се подготвуваа монструозните трансатлански и транс пацифички наводно трговски договори, а во кои главна ставка беше приватизирање на водата со која на планетарно ниво ќе газдуваа два картели: Кока Кола и Нестле додека за ГМО храна ќе се грижеше монополски МОНСАНТО-БАЕР.

КОВИД 19 пандемијата не ги зачуди оние кои се самосвесни и опулени, кои расудуваат и логицираат, а ја учат и знаат историјата на човештвото. Ги затече неподготвени и изненадени оние кои заборавија на претходните експерименти со човеколики глувци кога ги креираа ,,научници,, а ги плаќаа отчовечени богати монструми. Нивно дело се ХИВ, кравјото лудило, па свинскиот, па птичјиот грип, па САРС кец и двојка, еболата…
И тоа не е крај на обидите на овој нов налет на фашистичките дегенерици да го сотрат човечкиот род така што ќе го претворат во неплодно апатично глувчијо дувло напикано во железна кутија кое ги изгубило сите карактеристики на луѓе. Или во безмозочни бројлери кои ќе имитираат ѓоа живот (њу нормал де) додека им треба на фирерчиња како Безос, Гејтс, Морси, Цукенберг, Сорос Гулен. Во лабораторискиот квадрат на смрта Македонците се најдоа меѓу првите народи предвидени за елиминација. Во изведба на Црпко Заев, Радмила Шеќеринска и Никола Димитров и нивната експетутска, преститутска , квазинтелектуално-активистичка крими групировка помогната од незаинтересираната уситнета ем неграмотна опозиција, Македонците се соочија со монструозен геноцид кој го организира и раководи варварска фашистичка ЕУ групација држави а по директива на дивиот американски запад. Не дека ќе им успее! Ама ќе треба да почекаме уште троа додека не издише овој новопланиран налет на нео-либералниот нацифашизам скоцкан во главите на лудите евро-атлански дегени, разработен во Давос, во подрумите на ЦИА, во Силиконската фашистичка долина, во банкарските и фармацевтските картели…

Како знам? Па така што гледам што почнува. Го ставија човештвото во куќен затвор (семеен конц логор), ќе го жигосуваат со божемни вакцини, воведоа планетарна цензура со која се укинува слбодниот говор и интеракција меѓу луѓето, односно, се забранува социјализацијата. Фашистите во САД а и во Европа, на ангро купуваат обработлива земја, шуми, пасишта фарми, извори со вода. Се знае зашто. Ќе им ја изнајмуваат на робовите за ангарија и послушност. И тоа не е се. Пошто голем дел од планетава активно се подготвува за војна со глобалфашистичките чудовишта, лудациве од Давос (еветксиот економски форум) кои кубурат со време,Шваб ги храбри водечките фашисти да го зграпчеле овој тесен процеп на последна можност за да им шитнат на грогираните луѓе страв од нова ,, вистинска пандемија на сајбер вирусот,, во споредба со кој КОВИД19-кава да ти бил обична безопасна инфекција!!! Така тврди извршниов директор и асли фашист маскиран како полнокрвен човек, Клаус Шваб. Се биллда нов бран на паника и масовна хистерија. Ќе се прекинел доток на струја, ќе немало вода, ќе немало храна оти ќе биле хакирани ланците на дотур, достава, транспорт. Како ладна проба и вовед во годината 2021г. без струја остана цел Пакистан, Венецуела, па делови од неколку европски држави, главно оние чие население јавно се бунтува. Ако се прашувате што прават нашиве тутурутки во политикава или наукава во невреме, џабе ви е. Не прават ништо надвор од она за што се инсталирани и издресирани. Да глумат човеци иако се само лабораториски (курсистички) одгледани глувци и да чекаат стуткани во својот ќош кога ќе им дојде крајот. А и тој се ближи. Во Холандија рокна цела влада, Балтикот се дави во политичка криза и скандали. Во Франција се чека да дојде редот на Макрон и неговите кои се обидуваат да и се упикаат на Ле Пен. Па тука е Италија на Ренци која дише на шкрги и Шпанија, по што следи и Германија… Ах! да не заборавам како ЕУ полека си умира на рати, а лани пред наши очи и официјално се роди полетна и потентна ЕВРОАЗИЈА. Како беше она: Еден е изборот, нема друга опција! Први во тоа ќе се разуверат монополите Гугл,Епл и сл. Ќе рокнат како камен во длабока вода. Итно ќе се родат комуникациски алтернативи, а онака вратени назад во времето ќе профункционира на кратко и гулабарскиот комуникациски сообраќај, диманата сигнализација и што се не друго што ќе го смисли и еразвие здравата човечка инвентивност…

Тоа е! Глувци ќе си останат глувци. а луѓето ќе изберат да живеат како луѓе додека црки и лејки ќе си живуркаат како еволуциски отпад на недоравен генетски шкарт производ корисен само за експериментални лаборатории.
М. Велиновска

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This