КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Колецот на Гадафи!

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ како опозиција нема изгyбeнo парламентарни избори

Традицијата, бројките и севкупната социополитичка соcтојба и пред изборна атмосвера во Република Македонија се во прилог на очекувањето и...

Потрагата по глас повеќе – започна жестоко

И веднаш се случија чуда: ДУИ постави ултиматум, албанец за премиер, без да знае дали и колку пратеника ќе...

Сотир Костов: Моќта на Обновата

Моќта на Обновата! Моќта на Обновата ја сочинуваат: Професор и Лидер за Обнова и Победа; Економски и Финансиски експерт; Врвен...

Србите викаат „не дирај мечку по п…“. Шилегов и она ганстерчено од Центар ја пипнаа мечката каде што не треба. Во името на законот, бараа влакно во јајцето и го најдоа. Имало некоја запирка или точка ставена кај што не треба во одлуката за поставување на спомениците. Бараа влакно во јајцето и го најдоа! Го срушија Ќосето. На ред е шмизлата и бикот. Колку се ненормални и безидејни, ќе ја срушат и Триумфалната Порта. Се тоа во името на законот и на правната држава.

Штом ја чепкаш мечката каде што не треба или јадеш лајна (погрешни се разбира) ќе ти се јави Ванчо Шехтански и сега им вели „бидејќи сте многу за правна држава и го почитувате словото на законот и процедурите, ај сега да го срушите и споменикот на УЧК во Бутел“. По него и Јанко Бачев ги прозива за некоја џамија, дивоградба со две минариња. Некој ќе се јави и за споменикот на Тито пред гимназијата „Јосип Броз -Тито“ бидејќи и тој е дивоградба. Е ајде да ве видам сега комуњарчиња умислени, како ќе ја спроведувате правната држава.

Бујар Османи си одлучи да не оди во Бања Лука затоа што не одела и Албанија, оти не било покането и Косово. Наш леб јаде, туѓо гајле бере. Не само тој, туку и оној што е на чело на владата. Тој води сметка за интересите на Бугарите и Грците, а Бујар Османи за интересите на Косоварите и Албанија. Води ли бе некој сметка за интересите на нас, Македонците?! За оваа нација и за оваа држава. Преваранти белосветски. Ќе дојде ден кога ќофтањето во парламентот ќе биде играчка со она што ги чека затоа што не застануваат со понижувањето на нас Македонците. Се плашам дека на крај народот со стапови ќе ги тепа како змии по улица. Го претераа. Ќе завршат како Гадафи!

Заев најавува реконструкција за два месеци. СДСМ си е СДСМ. Бранкова школа. Неговиот учител Црвенковски правеше реконструкции секоја година. Демек сите не чинеле само тој бил добар. И Заев така вели. Имало некои што не знаеле, ама се труделе. А други пак, ниту знаеле ниту се труделе. Епа добро утро! И тој самиот сфати дека не ги бива. За што бре ни потрошија година дена од животот? Една количка малтер не измешаа за цела година. Ништо не направија.

Актуелно

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Повеќе вести