September 24, 2020, 6:35 pm

КОМАНДАНТИТЕ НА УЧК СЕ ВРАЌААТ ВО ВЛАДАТА: Командант Вентили од Липково, заедно со Командант Форина и Лика ќе тераат „реформи“

Поврзано

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се...

Менкиноски до Маричиќ: Сте препишале програма од фaшиcтичkа партија

Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Тони Менкиноски во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24, му порача на...

Коронавирус во градинки во Чешиново и Виница, вработените и дечињата во изолaција

Позитивен тест на Ковид 19 кај негувателка и дете времено ја затвори градинката во Чешиново. Објектот Штркче по препорака...
- Advertisement -

Командантите на ДУИ се враќаат во владата, напиша на Фејсбук политикологот и помошник-министер за внатрешни работи во 2001-ва, Наталија Ивчева.

nata_kolumni
Командантот Вентили, поточно Садула Дураку откако од 2002-ра до 2006-та го оправи земјоделието, сега ќе ја оправа екологијата. Во меѓувреме Липково го направи Лас Вегас. Нека им е „со среќа“, на македонските земјоделци новиот министер командант Вентили.

Уште еден командант влегува во владата. Хазби Лика. Порано беше заменик министер за внатрешни работи и градоначалник на Тетово. ,,Успех до успех“, и на двете позиции.

За Бујар Османи велат дека е на право место. Место каде повеќе се збори, а помалку се работи. Отсекогаш бил многу добар за зборење, а ни малку успешен за работа.

Велат Ахмети ги мести министрите наспроти коалициониот партнер. За СДСМ се знае дека се неработници, па и тој оди со такви, за да нема колизија и дисхармонија во владата.

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се...

Менкиноски до Маричиќ: Сте препишале програма од фaшиcтичkа партија

Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Тони Менкиноски во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24, му порача на министерот за правда Бојан Маричиќ...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот на аеродромот беа објавени на...

Се огласи Ибрахимовиќ за состојбата откако беше дијагностициран со ковид-19

Нaпaѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил зaразен со кopонавирус. Вчера имав нeгативен тест за коронавирус, денес имав позитивен тест. Нема симптоми...

Источноевропските замји го отфpлија новиот план на Европската унија за спрaвување со мигpaнтите

Група источноевропски земји го отфрлија новиот план на Европската унија за справување со мигрaнтите, уривaјќи ги нaпорите за рeшавање на еден од најтeшките проблеми...

More Articles Like This